Oppo O-Free tańszym rywalem AirPodsów

Oferowane przez Apple słuchawki AirPods mają tańszego rywala. Firma Oppo zaprezentowała właśnie nowe słuchawki Oppo O-Free.

AirPods (sprawdź najniższe ceny) to jedne z najlepiej sprzedających się słuchawek bezprzewodowych na amerykańskim rynku. Trudno z nimi rywalizować. Jednakże chińska firma Oppo postanowiła podjąć się tego zadania i stworzyła konkurencję dla sprzętu Apple, którą właśnie zaprezentowała światu.

Jej najnowszy produkt nazywa się Oppo O-Free i są całkowicie bezprzewodowy, a więc składa się z dwóch niezależnych słuchawek, których nie łączy ze sobą żaden kabel. Wyposażono je oczywiście w technologię aptX Bluetooth, zapewniającą dużą wyższą jakość transmitowanego dźwięk, a także chipset Qualcomm QCC3026.

Opracowana przez inżynierów Qualcommu technologia TrueWireless Stereo, nie tylko ułatwia parowanie słuchawek ze sprzętem mobilnym, ale też zapewnia bardziej stabilne połączenie, co oczywiście podnosi jakość dźwięku. Dodatkowo poprawia zarządzanie energią, co przekłada się na dłuższy czas pracy. Dzięki temu sprzęt działa na jednym ładowaniu przez trzy godziny. Dodatkowo w futerale znajduje się powerbank, który naładuje je trzykrotnie, dając pełne 12 godzin słuchania muzyki.

Słuchawki Oppo O-Free pojawią się w sprzedaży w Chinach już w sierpniu i standardowa edycja kosztować ma w przeliczeniu 108 dolarów. Dla bardziej majętnych klientów przygotowano specjalną edycję, która będzie oferowana wraz ze smartfonem Find X Lamborghini Edition. Sprzęt otrzyma obudowy z włókna węglowego, zaś aby stać się ich posiadaczem, trzeba będzie zapłacić 1699 euro. Tyle mają kosztować w zestawie ze smartfonem Oppo Find X.

Oppo O-Free

Oppo O-Free

Źródło: Slashgear.com

You may also like...