Samsung Galaxy A51 zaskakuje nowym kształtem aparatu

Najnowsze przecieki wskazują na zupełnie nowy kształt poczwórnego aparatu, który Samsung zastosuje w modelu Galaxy A51. Będzie miał kształt litery L.

Seria Galaxy A od samego początku stanowiła dla Samsunga poligon doświadczalny służący do sprawdzania nowych pomysłów. Wygląda na to, że koreańska marka kolejne modele z tej rodziny nadal będzie wykorzystywała do testowania nowych koncepcji.

Witryna 91mobiles pokazała bowiem zdjęcia prezentujące elementy konstrukcyjne tylnego panelu nadchodzącego modelu Galaxy A51. Na pokazanych na nich podzespołach widzimy otwór przeznaczony pod tylną kamerę, który ma całkowicie nowy kształt litery L. Jak wiemy, w modelu Galaxy A50 moduł kamery ustawiony jest pionowo i składa się z trzech soczewek 25 MP, 8 MP oraz 5 MP.

Galaxy A51

W nowym telefonie o numerze modelowym SM-A515F, pojawią się już jednak cztery aparaty fotograficzne, stąd prawdopodobnie nowy kształt otworu. Według nieoficjalnych doniesień, główny sensor będzie miał 48 MP. Mają go wspierać także 12 MP soczewka z zoomem, 12 MP obiektyw szerokokątny oraz 5 MP sensor głębi.

Galaxy A51

Na kolejnych zdjęciach dostrzeżemy także 3,5 mm gniazdo słuchawkowe, choć można by sadzić, że Samsung zrezygnował z tego elementu. Jest też podwójny slot na kartę SIM oraz złącze USB-C.

Galaxy A51

Przyszłym nabywcom Galaxy A51 zaoferuje 6,5″ wyświetlacz z niewielkim notchem, w którym znajdzie się 32 MP kamera do selfie. Pod maskę trafi natomiast Exynos 9611 SoC połączony z 4 GB pamięci RAM. Funkcjonalność sprzętowi zapewni natomiast Android 10.

Przecieki mówią, że Samsung już rozpoczął seryjną produkcję nowego modelu, by zapewnić odpowiednią liczbę egzemplarzy na premierę. Odbędzie się ona już w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Źródło

You may also like...