Nie ładujcie mokrego Galaxy S7

W najnowszym Samsungu Galaxy S7 wreszcie pojawiła się od dawna wyczekiwana cecha, czyli wodoszczelność obudowy urządzenia, która wyeliminuje ryzyko zniszczenia sprzętu w wyniku zalania. Warto jednak pamiętać o tym, by go nie ładować gdy jest mokry.

Samsung Galaxy S7 otrzymał certyfikat IP68 co oznacza, że jest wodoszczelny i można się z nim zanurzyć na maksymalną głębokość do 3 metrów. Jest to bardzo przydatna cecha urządzenia, gdyż jego zamoczenie nie będzie już oznaczało zniszczenia cennego produktu. Ponadto serwisy nie będą mogły anulować gwarancji poprzez celowe zamoczenie czujnika baterii.Choć smartfon jest wodoszczelny, to Samsung ostrzega jednak jego użytkowników, by nie próbowali go ładować gdy jest mokry. Oczywiście większość osób doskonale to wie, ale mimo to firma umieściła w instrukcji odpowiedni ustęp, który wspomina o ryzyku uszkodzenia gniazda w przypadku niezastosowania się do wskazówek. Można też doprowadzić do spięcia, które zniszczy elektronikę, a niewykluczone też, że porazi użytkownika.

Jest wprawdzie mało prawdopodobne, by ktoś pływał ze smartfonem, ale jeśli przypadkiem wpadnie Wam do toalety, co wbrew pozorom zdarza się często, warto pamiętać o jego dokładnym wysuszeniu.

Źródło: Cultofandroid.comYou may also like...