Nie będzie już kolejnego modelu YotaPhone. Producent ogłosił bankructwo

Rosyjska firma Yota Devices ogłosiła właśnie bankructwo. Jest to producent urządzeń mobilnych z serii YotaPhone, posiadających dwa niezależne wyświetlacze.

Rywalizacja na rynku urządzeń mobilnych jest tak duża, że producenci chcąc przyciągnąć uwagę klientów muszą im oferować sprzęt wyróżniający się pośród konkurencji. W 2012 roku rosyjska firma Yota Devices, wprowadziła więc do sprzedaży nowatorski smartfon YotaPhone.

Oryginalność tego urządzenia polegała na posiadaniu dwóch niezależnych wyświetlaczy. Pierwszy z nich był standardowym ekranem dotykowym umieszczonym na przednim panelu, zapewniającym sprzętowi funkcjonalność smartfona. Drugi wyświetlacz był natomiast w technologii e-Ink i znajdował się na tylnym panelu. Prezentował najważniejsze informacje i mógł również służyć jako czytnik ebooków.

Niestety urządzenie nie przyjęło się na rynku, choć producent opracował dwie jego generacje. Ich łączna sprzedaż wyniosła jednak tylko 75 tys. egzemplarzy. Porażka sprzętu wynikała głównie z nieprzemyślanej strategii marketingowej. Producentowi nie udało się bowiem wejść z YotaPhone 2 na amerykański rynek. Natomiast w 2016 roku wycofał swój sprzęt z Europy i Rosji, skupiając się wyłącznie na Chinach.

Z powodu wykorzystania chińskich fabryk oraz lokalnych inwestorów, którzy wyłożyli pieniądze na produkcję, firma mogła sprzedawać YotaPhone 3 wyłącznie w Państwie Środka. Mimo wcześniejszych obietnic, urządzenie nie pojawiło się więc na innych rynkach, choć zapowiadało się całkiem nieźle. Oferowało bowiem atrakcyjne wyposażenie, a w zeszłym roku udało mu się nawet wygrać nagrodę IF Design Award za najlepszą stylistykę.

Bankructwo oznacza więc, że nie zobaczymy już kolejnego modelu YotaPhone.

YotaPhone

Źródło: Liliputing.com

You may also like...