Oppo wyposaży w modemy 5G większość swych smartfonów

Chińska firma Oppo obiecuje, że w przyszłym roku wprowadzi na rynek nowe smartfony 5G. Nową technologię otrzymają wszystkie modele w cenie powyżej 420 dolarów.

Producenci smartfonów zaczynają powoli wprowadzać do sprzedaży modele wyposażone w modemy 5G. Nowa technologia na razie obecna jest w modelach flagowych, a ich ceny nie należą do niskich. Wkrótce możemy jednak spodziewać się znacznie większej liczby urządzeń dostępnych za bardziej przystępne pieniądze.

Pierwszą jaskółką jest Xiaomi Mi 9 Pro 5G, który kilka dni temu miał swą premierę i wyprzedał się w zaledwie dwie minuty. Jest to obecnie jeden z najtańszych urządzeń 5G, które kosztuje około 520 dolarów.

Oppo zamierza znacznie zwiększyć dostępność sprzętu korzystającego z sieci łączności nowej generacji. Firma zapowiada nowe smartfony 5G, które pojawią się w przyszłym roku. Chiński producent twierdzi, że modemy 5G dostaną wszystkie jego modele w cenie powyżej 420 dolarów. Producent nie zamierza jednak ograniczyć się tylko do montowania w sprzęcie nowego osprzętu do łączności. Dział badawczo-rozwojowy pracuje również nad nowymi usługami wykorzystującymi tę technologię. Wśród nich jest m.in., granie w chmurze, grupowe wideo rozmowy w HD, czy też przechowywanie zdjęć również w internetowej chmurze.

Jak każda nowinka technologiczna, smartfony 5G przez jakiś czas będą bardzo kosztowne. Podobnie było z technologią 4G LTE, której spadek cen nastąpił dopiero po pewnym czasie, wraz z pojawianiem się nowego sprzętu.

smartfony 5G

Źródło

You may also like...