Już w październiku zagramy w oczekiwaną grę Minecraft Earth

Mojang potwierdził, że już na początku października w ramach wczesnego dostępu zagramy w Minecraft Earth. To nowa odsłona popularnej gry, wzbogacona o technologię rzeczywistości rozszerzonej.

Dostępny od dekady Minecraft nadal cieszy się niesłabnącą popularnością. Już wkrótce znany tytuł może przyciągnąć zupełnie nowych graczy, gdyż niebawem pojawi się na smartfony. Mowa oczywiście o zapowiadanej od dawna grze Minecraft Earth, którą Mojang szykuje na Androida oraz iOS.

Nowa produkcja do tej pory była dostępna jedynie w ramach zamkniętych beta testów, więc miała do niej dostęp ograniczona liczba osób. Jednak już w październiku producent udostępni tytuł w ramach wczesnego dostępu.

Minecraft Earth znacznie różni się od gry znanej z pecetów i konsol, gdyż korzysta z nowoczesnych zdobyczy technologii. Użytkownicy nie budują już konstrukcji wyłącznie w wirtualnym świecie, gdyż tytuł wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną. Gracz musi chodzić w realnym świecie zbierając zasoby, walczyć z mobami oraz wykonywać wiele innych zadań. Gromadzone zasoby można następnie wykorzystywać do budowania różnego rodzaju konstrukcji, tak jak w typowym Minecrafcie. Zabawa stylem przypomina więc nieco Pokemon Go, a więc nadal trzeba się sporo nadchodzić, odwiedzając różne miejsca.

Jeśli chcielibyście osobiście wypróbować nową wersję kultowej gry, to tutaj możecie się zarejestrować. Tytuł będzie dostępny w modelu free-to-play, choć zapewne można spodziewać się mikrotransakcji.

Minecraft Earth

Źródło

You may also like...