Oppo może pracować nad następcą modelu Find X

Oppo zarejestrowało nowy znak towarowy dla nazwy Find Y. Może to sugerować, że chiński koncern pracuje nad następcą oryginalnego smartfona Find X.

Oppo Find X to bez wątpienia jeden z najbardziej oryginalnych smartfonów na rynku. Model wprowadzony do sprzedaży rok temu, charakteryzuje się bardzo niezwykłą konstrukcją wbudowanych kamer. Na pierwszy rzut oka nie widać bowiem, że smartfon w ogóle posiada jakiekolwiek aparaty. Podwójny tylny aparat z 16 + 20 MP soczewkami oraz przedni z 25 MP matrycą, wysuwają się bowiem gdy są potrzebne.

Chińska firma potraktowała ten model głównie jako eksperyment, więc początkowo nie planowano następcy. Klienci jednak całkiem nieźle przyjęli ten sprzęt, więc możliwe że producent zmienił zdanie i jednak przygotuje jego następcę. Oficjalnie na razie niczego nie potwierdzono, jednakże w sieci pojawił się dokument rejestracji nowego znaku towarowego o nazwie Find Y.

Find X

Sam dokument wprawdzie jeszcze o niczym nie świadczy. Jednak na 26 czerwca firma zaplanowała prezentację nowego produktu, który będzie miał kamerę ukrytą pod wyświetlaczem. Nie można więc wykluczyć, że będzie nim właśnie Find Y, który będzie kontynuował trend w nietypowej konstrukcji kamer, zapoczątkowany przez Find X.

Źródło: Twitter.com

You may also like...