Legendarna marka prezentuje pierwszy elektryczny motocykl. Poznaliśmy jego cenę i specyfikację

Harley-Davidson podał szczegóły techniczne pierwszego elektrycznego motocykla. Firma przyjmuje już zamówienia, a wprowadzi go na rynek w sierpniu tego roku.

Elektryczne samochody nie są dziś niczym niezwykłym, gdyż wiele marek oferuje pojazdy zasilane prądem. Jednoślady to zupełnie inna bajka i na razie motocykle pozbawione silników spalinowych, nie są zbyt popularne. To się może jednak wkrótce zmienić, gdyż do gry włącza się legendarna amerykańska marka Harley-Davidson.

Na początku zeszłego roku producent potwierdził rozpoczęcie prac nad pierwszym elektrycznym motocyklem o nazwie LiveWire. Na szczegóły techniczne firma kazała nam jednak dość długo czekać. Ale wreszcie dowiedzieliśmy się czego możemy po nowym produkcie oczekiwać. Co więcej, możemy go nawet zamówić w przedsprzedaży, zaś do salonów trafi już w sierpniu.

Harley-Davidson pojawił się na trwających właśnie targach CES 2019, gdzie ujawnił szczegóły techniczne jednośladu. Firma potwierdziła, że motocykl będzie miał napęd H-D Revelation, który zapewni od samego startu zapewni 100 procent momentu obrotowego. Dzięki temu przyspieszenie od 0 do 96 km/h wyniesie poniżej 3,5 sekundy, nie mówiąc już dużej elastyczności. Jako że pojazd nie posiada skrzyni biegów i sprzęgła, wystarczy tyko przekręcić manetkę gazu i już możemy wszystkich wyprzedzać. W ruchu miejskim, baterie dostarczone przez Panasonica, na jednym ładowaniu zapewnią około 170 km zasięgu.

Motocykl posiada także telematyczny system H-D Connect, który zbiera informacje na temat pracy motocykla, przekazując je do aplikacji mobilnej. W ten sposób użytkownik może dowiedzieć się ile jeszcze energii pozostało w bateriach oraz ile czasu pozostało do następnego serwisu. Aplikacja pozwoli też znaleźć najbliższą ładowarkę, a wspierana jest w 50 krajach.

Ciekawostką jest również wydech. Elektryczne motocykle go nie potrzebują, jednak projektanci LiveWire zdecydowali się zainstalować system, który go imituje. Motocykl wydaje więc ikoniczny dźwięk Harley-Davidsona podczas przyspieszania.

Harley-Davidson LiveWire na rynku amerykańskim będzie kosztował od 29 799 dolarów.

Harley-Davidson

Harley-Davidson

Harley-Davidson

Harley-Davidson

Źródło: Prnewswire.com

You may also like...