Luka w iOS 13 ujawnia obcym informację o naszej karcie płatniczej

Użytkownicy odkryli problem związany z systemem iOS 13. Najnowsza platforma Apple ma kolejną lukę, dzięki której obca osoba może poznać informacje o naszej karcie płatniczej.

Mimo wielomiesięcznych testów poprzedzających premierę iOS 13, nowy system Apple ma parę poważnych błędów. Zagrażają one nie tylko bezpieczeństwu danych użytkownika, ale też jego pieniądzom.

Parę dni temu pisałem, że jedna z luk umożliwia dostęp do loginów i haseł zapisanych w telefonie. Wkrótce potem pojawiły się wieści o kolejnym bugu pozwalającym obejść zabezpieczenia sprzętu. Dzięki niej możliwy jest nieautoryzowany dostęp do książki kontaktów i przeglądanie numerów telefonów, adresów itp.

To jeszcze nie wszystkie niespodzianki skrywane przez nowy system. Najnowszym odkryciem użytkowników jest luka, która pozwala obcym osobom poznać informacje dotyczące naszej karty płatniczej. Jeden z użytkowników serwisu Reddit twierdzi, że dodał do swego profilu własną kartę płatniczą. Po chwili ze zdziwieniem zauważył jednak, że zapisane tam informacje należą do zupełnie obcej osoby.

Było tam nazwisko właściciela, adres rozliczeniowy, a także cztery ostatnie cyfry numeru karty. Teoretycznie to za mało, by można było wykorzystać ją do dokonywania zakupów, ale ujawnienie adresu domowego, to już grubsza sprawa. Firma tak czy inaczej nie powinna w ten sposób narażać swych użytkowników.

Odkrywcy luki poinformowali już o niej Apple i teraz pozostaje mieć nadzieję, że firmie uda się szybko ją załatać. Dziś producent udostępni iOS 13.1, która naprawi wcześniejsze błędy. Wątpliwie jest jednak, by udało się do niej dołączyć także poprawkę do najnowszego zagrożenia.

iOS 13

Źródło

You may also like...