Chiny testują nową kryptowalutę rozdając pieniądze

Chiny rozpoczynają test nowej kryptowaluty. W tym celu zorganizowano loterię, w której obywatele tego kraju mogą wygrać w przeliczeniu łącznie 1,5 mln dolarów.

Wprawdzie gorączka związana z kryptowalutami na razie przygasła, ale wcale nie oznacza to, że na rynku przestały pojawiać się nowe rodzaje cyfrowego pieniądza. Nową kryptowalutę planują wprowadzić do użytku Chiny i przygotowują się właśnie do jej testów za pomocą specjalnej loterii.

Rządowy People’s Bank of China rozda 50 tysiącom losowo wybranych obywateli tzw., “czerwony pakiet” warty w przeliczeniu 30 dolarów. Zwycięzca będzie mógł wydać je w jednym z kilku tysięcy sklepów zlokalizowanych w dzielnicy Shenzhen. Celem tej loterii jest nie tylko sprawdzenie nowej technologii, ale też zachęcenie konsumentów do wspierania lokalnych handlowców w dobie pandemii.

Zwycięzcy loterii aby otrzymać pieniądze muszą pobrać aplikację Renminbi. Przy jej pomocy będą mogli płacić za zakupy robione w lokalnych aptekach, czy też supermarketach.

Pierwsze testy nowej kryptowaluty rozpoczęto już w kwietniu bieżącego roku. W ramach pilotażowego programu uczestniczyły w nich amerykańskie firmy, jak McDonald’s oraz Subway. Chińska kryptowaluta różni się jednak od Bitcoinów oraz innych rodzajów cyfrowego pieniądza używanego od lat. Nie jest bowiem zdecentralizowana, gdyż w całości kontroluje ją chiński bank centralny.

kryptowaluty

Źródło

You may also like...