Problemy z wyświetlaczem w Samsungu Galaxy S20 FE

Pierwsi właściciele nowego Samsunga Galaxy S20 FE zaczynają już zgłaszać problemy. Jego ekran przestaje reagować na dotyk lub wykrywa gesty, których użytkownicy nie wykonali.

Samsung Galaxy S20 FE ma interesującą alternatywą dla flagowego modelu Galaxy S20 i patrząc na cenę oraz wyposażenie można go za taką uznać. Pojawiające się problemy techniczne mogą jednak zniechęcić do zakupu tego smartfona. Mimo iż urządzenie pojawiło się w sprzedaży stosunkowo niedawno, to już zaczyna sprawiać swym nabywcom kłopoty.

Na portalu Reddit oraz oficjalnym forum Samsunga pojawiają się skargi użytkowników tego smartfona na działanie ekranu dotykowego. Niektórzy twierdzą, że wyświetlacz przestaje reagować na dotyk lub reaguje z dużym opóźnieniem. Inni natomiast skarżą się, że wyświetlacz rejestruje nieistniejące gesty, co utrudnia korzystanie z telefonu.

Ciężko na razie powiedzieć co powoduje nieprawidłowe działanie smartfona i czy jest to wada sprzętowa, czy też programowa. Niewykluczone, że usterkę powoduje wadliwe oprogramowanie, gdyż według niektórych problem rozwiązuje określona wersja firmware’u. Wielu twierdzi jednak, że w ich przypadku w niczym to nie pomogło.

Jeśli sprawa dotyczy błędów w oprogramowaniu, to Samsung z pewnością łatwo to naprawi. Gorzej będzie gdy okaże się to usterką sprzętową. Wówczas producent będzie zmuszony do wymiany wadliwych Galaxy S20 FE, co znacznie obniży zainteresowanie tym smartfonem.

Galaxy S20 FE

Źródło

You may also like...