Nurugo Micro zmieni smartfona w mikroskop

Smartfony pełnią wiele różnych funkcji, przy czym komunikacja to tylko jedna z wielu dostępnych opcji i bynajmniej nie ta najważniejsza. W ramach jej wzbogacania, firma Nurugo zaprezentowała gadżet o nazwie Nurugo Micro, zmieniający naszego smartfona w poręczny mikroskop.

Mikroskop, to urządzenia, które widujemy jedynie w szkołach podczas lekcji biologii. Jeśli jednak ciekawi Was mikroświat, możecie sprawić sobie takie urządzenie. Nie mówię tu o profesjonalnym mikroskopie, ponieważ taki kosztuje ogromne pieniądze, lecz o urządzeniu Nurugo Micro, które zmieni w niego naszego smartfona.



Gadżet instalowany jest do tylnej kamery i w zależności od modelu smartfona oraz zainstalowanej w nim kamery, oferuje powiększenie od 18 do aż 400 razy. Jest przy tym na tyle mały, że można go schować w kieszeni. W przeciwieństwie do innych tego typu urządzeń to funkcjonuje jako dodatkowa soczewka, więc nie potrzebuje żadnego zasilania, a podpinane jest do smartfona za pomocą wygodnego klipsu.

Nurugo Micro w sprzedaży dostępne będzie w maju, a kosztować ma 39 dolarów. Więcej szczegółów na temat tego produktu uzyskacie na stronie Kickstartera.

Źródło: Kickstarter.com



You may also like...