Garmin pokazał nową kamerę dla sportowców

Od jakiegoś czasu sportowcy mogą korzystać z wytrzymałego sprzętu, umożliwiającego rejestrowanie na wideo ich szaleństw. Oferta jest bardzo bogata i wiele firm zajmuje się jego produkcją, w tym również Garmin.

Znany producent nawigacji satelitarnych zaprezentował nową wytrzymałą kamerę o nazwie VIRB, która rejestruje obraz w wysokiej rozdzielczości, podczas takich aktywności fizycznych, jak pływanie kajakiem, skydiving, jazda rowerem, skatebording, czy downhill.

Kamera posiada ochronę przed wodą klasy IPX-7, co pozwala zanurzyć ją na 30 minut na głębokości do 90 cm, bez ryzyka przecieku. VIRB, jak już wspomniałem, nagrywa obraz w 1080p i posiada także cyfrową stabilizację obrazu co powinno znacznie poprawić jakość wykonywanych nagrań. Oprócz filmów, robi też zdjęcia w rozdzielczości 16 Mpix i to bez przerywania rejestrowania wideo. Wbudowana w sprzęt bateria zapewnia do 3 godzin pracy, zaś gotowy materiał możemy podejrzeć na 1,4-calowym kolorowym wyświetlaczu.

VIRB dostępny jest w dwóch wariantach, przy czym tańszy model kosztuje 299 USD, zaś droższy 399 USD. Ten ostatni został wzbogacony o WiFi oraz GPS, a więc można go podłączyć również do nawigacji.

Źródło: Garmin.com

You may also like...