Chiny zwiększą produkcję elektrowni o 1500 gigawatów

Chińska gospodarka jest aktualnie najsilniejsza na świecie, więc potrzebuje ogromnych ilości energii elektrycznej, by móc się bez przeszkód rozwijać. Dlatego też tamtejszy rząd podjął działania, w wyniku których do 2030 roku, ilość energii produkowanej przez chińskie elektrownie wzrośnie o kolejne 1500 gigawatów.

Niedorozwoje z europejskiego parlamentu wprowadzili idiotyczne limity produkcji CO2, których celem jest wyłącznie zniszczenie europejskiej gospodarki i sprawienie, by firmy ze Starego Kontynentu utraciły konkurencyjność wobec azjatyckich gigantów.

Chinami rządzą mądrzy politycy i nie przejmują się jakimiś wymyślonymi limitami, dlatego ich gospodarka rozwija się w tak szybkim tempie. Jest ono naprawdę duże, dlatego potrzebuje coraz więcej energii. Powstał więc plan, by do 2030 roku aż o 1500 gigawatów zwiększyć produkcję prądu. Spora część produkcji zostanie zrealizowana dzięki zwiększeniu mocy elektrowni zasilanych węglem, jednak niemal połowa pochodzić ma z odnawialnych źródeł energii.

1500 gigawatów to ogromna ilość mocy, odpowiadająca mniej więcej rocznemu zużyciu przez całą Wielką Brytanię. Chiny mimo, że już teraz zajmują pierwsze miejsce na świecie w zestawieniu największych producentów energii, to w ciągu następnych dwóch dekad zainwestują gigantyczne pieniądze w produkcję nowych elektrowni, a tylko do końca 2022 roku dodadzą 38 gigawatów do elektrowni węglowych.

Źródło: Bloomberg.com

You may also like...