Google Maps pomoże użytkownikom znaleźć smaczny posiłek

Google Maps testuje właśnie nową funkcję, która przypadnie do gustu użytkownikom stołującym się w restauracjach. Jest nią menu posiłków, wraz z ich zdjęciami.

Aplikacja Google Maps już dawno przestała ograniczać się wyłącznie do prezentowania trasy do określonej lokalizacji. Dziś to popularne narzędzie oferuje znacznie większe możliwości i to nie tylko w zakresie prowadzenia do punktu docelowego. Google testuje właśnie nową funkcję, dzięki której użytkownicy łatwo znajdą swój ulubiony posiłek.

Nowa funkcje udostępniona na razie wąskiej grupie użytkowników, daje bezpośredni dostęp do menu restauracji wraz ze zdjęciami serwowanych posiłków. Szczególnie te ostatnie są bardzo istotne, gdyż wiele osób uważa, że ładnie prezentujący się posiłek lepiej im smakuje. Mogą więc wybrać taki, który spodoba im się wizualnie. Menu dostępne są pod zupełnie nową zakładką w sekcji popularnych miejsc, oferując również prosty opis danego miejsc. W opisie tym możemy przeczytać co ludzie zamawiają, obejrzeć zdjęcia oraz sprawdzić recenzje.

Oczywiście musimy pamiętać, że nie we wszystkich restauracjach menu wzbogacone jest o zdjęcia posiłków. Czasem musi więc wystarczyć nam jedynie opis. Powinniśmy też mieć na uwadze, że zdjęcia pochodzą głównie z recenzji użytkowników, więc nie zawsze prezentują konkretne posiłki. Niekiedy mogą więc wprowadzać w błąd, dlatego przynajmniej do nowej funkcji powinniśmy podchodzić z pewną rezerwą.

Na razie nie wiemy jednak kiedy będzie dostępna wszystkim użytkownikom smartfonów, gdyż jak wspomniałem, przechodzi obecnie testy.

Google Maps

Źródło: 9to5google.com

You may also like...