Twórcy Apex Legends pozbyli się dotąd niemal miliona cheaterów

Autorzy popularnej gry Apex Legends pochwalili się kolejnymi osiągnięciami w walce z cheaterami. Udało im się dotąd zablokować niemal milion osób, używających nielegalnego oprogramowania.

Największym problemem gier sieciowych są oczywiście cheaterzy, którzy korzystając z nielegalnego oprogramowania, znacznie poprawiają swe wyniki. Nie ma praktycznie tytułu, do którego cheaty nie byłoby dostępne, a ich twórcy często bywają szybsi od producentów. Przykładem jest chociażby World of Tank, które niedawno zaktualizowano do wersji 1.5. Co ciekawe jeszcze przed premierą patcha, cheaterzy oferowali aimbota już do najnowszej wersji gry.

Cheaterzy nie są wyjątkiem w płatnych grach, ale sytuacja wygląda znacznie gorzej w przypadku produkcji free-to-play. W takich tytułach próg wejścia jest mocno obniżony, co zachęca do oszukiwania. Nawet jeśli twórcy przyłapią gracza na cheatach, to i tak założy nowe darmowe konto nie tracąc pieniędzy.

Respawn zablokowało niemal milion kont

Gigantyczny problem z tym zjawiskiem mają więc twórcy Apex Legends, które jest obecnie jedną z najpopularniejszych strzelanek na rynku. Autorzy już od początku wprowadzili kilka rozwiązań, których zadaniem było zwalczanie oszustów. Respawn opublikowało właśnie najnowszy raport informujący o postępach w walce z cheaterami. Wynika z niego, że dotąd zbanowano ich niemal milion. Oficjalnie zablokowano bowiem konta ponad 770 tysięcy osób.

Blokowanie kont to nie jedyne zabezpieczenie stosowane przez producenta. Respawn chwali się również, że dodatkowo udało się uniemożliwić zbanowanym cheaterom założenie około 300 tys. nowych kont. Firma posiada bowiem specjalne zabezpieczenia, które pozwalają uniemożliwić założenie kolejnego konta graczom podejrzanym oszustwa.

Grający w Apex Legends pomogli ujawnić niewykrywalne dotąd cheaty

W ciągu ostatnich 20 dni, firma zablokowała również około 4000 kont założonych wyłącznie do sprzedaży cheatów. Ich sprzedawcy zakładają je, aby podczas meczy zasypywać spamem chata gry. Producent chwali się więc, że na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy liczba meczy w których obecni byli cheaterzy oraz spamerzy, spadła o połowę.

Oczywiście problemu oszukiwania w grze nigdy nie uda się rozwiązać całkowicie. Respawn chce jednak maksymalnie go ograniczyć. Producenci twierdzą więc, że w walce z oszustami bardzo pomocny jest nowy system ich zgłaszania. Pomógł bowiem odkryć wiele nowych cheatów, które do tej pory były niewykrywalne przez mechanizmy stosowane przez twórców.

Graczom pozostaje więc mieć nadzieję, że na wirtualnych polach bitew będą spotykali coraz mniej osób wspomagających się cheatami.

Apex Legends

Źródło: EA.com

You may also like...