Wybuchająca bateria raniła troje uczniów

Uczniowie z amerykańskiego liceum Taylorsville odniosło obrażenia po tym jak eksplodowała bateria litowo-jonowa. Trójka uczniów odniosła rany w wyniku chemicznych oparzeń.

Baterie litowo-jonowe to bardzo niebezpieczna technologia, bez względu na to w jakich urządzeniach się znajdują. Najczęściej słyszymy o ich eksplozjach w smartfonach, ale to głównie ze względu na dużą popularność tych urządzeń. Mogą bowiem eksplodować dosłownie w każdym sprzęcie.

Amerykańskie media donoszą (http://www.good4utah.com/news/local-news/battery-explodes-in-students-backpack-at-taylorsville-high/800755128) o jednej z takich eksplozji, która zdarzyła się w liceum w Taylorsville. Trójka uczniów odniosła obrażenia w wyniku eksplozji baterii znajdującej się w plecaku jednego z nich. Prawdopodobnie musiała się przegrzać, zaczęła dymić, a następnie wybuchła, powodując oparzenia chemiczne na dłoniach dwóch uczniów. Trzeci natomiast zatruł się dymem.

Źródło nie podaje jakie urządzenie było zasilane bez zniszczoną baterię. Nie można wykluczyć, że był to power bank, ale równie dobrze mógł być smartfon lub tablet. Baterie litowo-jonowe mają tendencję do przegrzewania się, a przy tym bardzo łatwo je uszkodzić.

Przebicie takiego akumulatora powoduje spięcie, które niszczy akumulator.

bateria

Źródło: Good4utah.com

You may also like...