Sharp AQUOS 8K TV przyszłością kina domowego

Na stoisku Sharpa, który przybył na IFA 2017, pokazano nowy telewizor Sharp AQUOS 8K TV. Odbiornik posiada matrycę o rozdzielczości aż 8K i pojawi się w sprzedaży za kilka miesięcy.

Przez dłuższy czas technologia telewizorów stała praktycznie w miejscu i musieliśmy zadowalać się obrazem w rozdzielczości najpierw HD, a potem Full HD. Ostatnio jednak postęp technologiczny na tym polu znacznie przyspieszył i pojawiły się odbiorniki 4K.

Wygląda jednak na to, że niebawem staną się przeżytkiem, gdyż producenci zapowiadają kolejne telewizory 8K. Jeden z nich pokazał w Berlinie japoński koncern Sharp. Model Sharp AQUOS 8K TV ma przekątną 70-cali i jeszcze w tym roku wejdzie do sprzedaży. Jego cena nie została ujawniona, lecz japońskie źródła wskazują kwotę około 9 tys. dolarów, czyli około 32 tys. zł.

Producent nie ujawnił zbyt wielu technicznych aspektów nowego sprzętu. Wiemy jedynie tyle, że obudowa Sharp AQUOS 8K TV powstała z lotniczego aluminium, a produkt obsługuje technologie Dolby Vision HDR i BDA-HDR.

Najważniejszym pytaniem jest jednak to, co na takim telewizorze oglądać. Rynek dopiero przystosowuje się do rozdzielczości 4K i jeszcze trochę potrwa zanim dostępność treści będzie na przyzwoitym poziomie. Innymi słowy, kupowanie takiego sprzętu RTV już teraz, nie ma większego sensu. I tak nie będzie czego na nim oglądać.

Sharp AQUOS 8K TV

Źródło: Slashgear.com

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *