Oppo opatentowało nietypowy składany smartfon

Chińska firma Oppo opatentowała nowy składany smartfon. Jego konstrukcja różni się jednak od konkurencyjnych urządzeń, gdyż wyświetlacz składa się na zewnątrz.

Samsung jako jeden z pierwszych producentów zapoczątkował modę na składane smartfony, wprowadzając na rynek modele Galaxy Fold oraz Galaxy Z Flip. Inne firmy, nie licząc Huawei i Motoroli na razie nie idą śladem koreańskiego koncernu, ale to nie oznacza że nie projektują własnych urządzeń.

Jeden z pomysłów na składany smartfon opatentował chiński koncern Oppo, a wygląd urządzenia możemy zobaczyć dzięki witrynie LetsGoDigital. Konstrukcja nowego smartfona jest jednak zupełnie inna niż urządzeń wymyślonych przez rywali.

Oppo

Jego ekran składa się bowiem nie do wewnątrz, jak choćby we wspomnianym Galaxy Z Flip, lecz na zewnątrz. Gdy go rozłożymy wygląda jak typowy smartfon o smukłej konstrukcji. Ale po złożeniu wyświetlacz otacza obudowę i nadal dostępny jest w całości, tyle że po obu stronach.

Patent wspomina również o zastosowaniu modułu detekcji kąta złożenia, który oblicza kąt pomiędzy wyświetlaczem. Na podstawie orientacji wyświetlacza dostosowywany jest wówczas interfejs użytkownika. Sam mechanizm składania opiera się natomiast na cylindrycznym zawiasie.

Oppo

Oczywiście musimy pamiętać, że jest to tylko patent, więc nie ma żadnej gwarancji, że Oppo zechce stworzyć taki smartfon. Składane urządzenia zyskują jednak popularność, więc nie można wykluczyć, że w przyszłości chiński producent wykorzysta tę koncepcję.

Źródło

You may also like...