Samsung i Apple kończą wieloletni spór patentowy

Koncerny Samsung i Apple doszły właśnie do porozumienia w trwającym siedem lat sporze patentowym. Obie firmy zgodziły się odrzucić wzajemne pozwy.

Wygląda na to, że wreszcie uda się zakończyć trwający od wielu lat spór patentowy pomiędzy koncernami Samsung i Apple. Media donoszą bowiem, że obie firmy złożyły przed kalifornijskim sądem wniosek o ugodzie oraz rezygnacji z wzajemnego pozywania się.

Przypomnę, ze chodzi o toczony od siedmiu lat spór, dotyczący bezprawnego wykorzystania przez Samsunga patentów należących do Apple. Koreański koncern wykorzystał m.in., chronione wzornictwo telefonów oraz kilka technologii, stosując je w swych smartfonach. Sprawa rozpoczęła się w 2011 roku od modeli iPhone 3GS oraz Galaxy S i9000, który kopiował rozwiązania amerykańskiej firmy.

Warunki ugody nie zostały ujawnione, ale jeszcze niedawno w ramach tego procesu. sąd nakazał Samsungowi wypłacenie rywalowi 538 mln dolarów odszkodowania. Dodam, że początkowo kwotę roszczeń firma z Cupertino ustaliła na poziomie 1 mld dolarów, jednak w wyniku wielu apelacji udało się ją obniżyć o połowę.

Być może ugoda pozwoli naprawić stosunki obu koncernów i znowu podjąć współpracę. Tym bardziej że, Samsung chciałby zostać dostawcą chipów A13, przeznaczonych dla przyszłych generacji iPhone’ów.

Samsung i Apple

Źródło: Macrumors.com

You may also like...