Lenovo pokazało składany tablet z Androidem

Chińska firma Lenovo, ponownie zaprezentowała swój składany tablet z Androidem. Urządzenie składa się odwrotnie niż książka, a więc wyświetlaczem na zewnątrz.

Samsung już od jakiegoś czasu pracuje nad składanym smartfonem, który roboczo nazywa się Galaxy X. Nieoficjalnie mówi się, że urządzenie być może trafi do sprzedaży jesienią tego roku. Nie będzie to jedyny tego typu sprzęt, który pojawi się na sklepowych półkach.

Lenovo także pracuje nad podobnym produktem z tą różnicą, że jest to tablet. Prototyp tego sprzętu został ponownie pokazany podczas imprezy Lenovo Tech World, gdzie można go było dokładniej obejrzeć.

Nowy tablet nie składa się jednak w taki sposób jak książka, lecz odwrotnie. Po złożeniu wyświetlacz pozostaje więc na zewnątrz obudowy. Oznacza to, że sprzęt jest użyteczny nawet po złożeniu i może być wykorzystywany tak jak typowy smartfon, choć oferujący większą ilość funkcji.

Prototyp tabletu działa na procesorze Qualcomm Snapdragon 800. Natomiast ekran ma rozdzielczość 1920 x 1440 i w zależności od tego, czy sprzęt jest złożony czy rozłożony, ma przekątną od 5,5″ do 7,8″. Jego systemem operacyjnym jest z kolei Android 7.0 Nougat.

Na chwilę obecną nie wiadomo czy Lenovo zdecyduje się wprowadzić taki tablet na rynek. We wrześniu odbędą się jednak targi IFA 2017, na których być może dowiemy się czegoś więcej.

składany tablet

Źródło: Youku.com

You may also like...