Facebook buduje modularny smartfon

Media donoszą o planach portalu Facebook, dotyczących stworzenia smartfona. Modularny smartfon miałby przypominać Project Ara, a powstaje w tajnym oddziale Building 8.

Kilka lat temu Google postanowiło stworzyć pierwszy na świecie modularny smartfon, który nazywał się Project Ara. Pomysł zakładał opracowanie telefonu, który można by składać niczym z klocków Lego, wymieniając podzespoły w zależności od potrzeb.

Pomysł okazał się jednak zupełną porażką. Takie urządzenie byłoby zbyt drogie i skomplikowane w produkcji, by klienci chcieli z niego korzystać. Google w zeszłym roku ogłosiło więc, że odkłada pomysł na półkę i nie będzie do niego wracać. Facebook ma jednak inne zdanie na temat takiej koncepcji i jak donoszą media, pracuje nad tego typu modularnym sprzętem.

Telefon powstaje w tajnym oddziale Building 8 i jak ujawnia najnowszy patent, jest urządzeniem, które uchroni użytkownika przed kupowaniem co kilka lat nowego sprzętu. Szczegóły techniczne urządzenia nie są wprawdzie znane, ale można się domyślać, że będzie bardzo zbliżony do pomysłu Google.

To rozsądne założenie, zważywszy na fakt, że w Building 8 pracuje spora liczba inżynierów odpowiedzialnych za Project Ara. Natomiast zespół zarządzany jest przez Reginę Dugan, byłą szefową pracującej dla Google grupy Advanced Technology and Projects, która pracowała nad tym sprzęem.

Jest jeszcze za wcześnie, by mówić o konkretach nowego sprzętu, więc nie wiemy kiedy trafi do sprzedaży i czy w ogóle będzie go można kupić.

modularny smartfon

Źródło: Slashgear.com

You may also like...