Project Ara anulowany

To koniec planów stworzenia modularnego smartfonu o nazwie Project Ara. Po kilku latach prac konstrukcyjnych Google zdecydowało się zakończyć projekt. Oznacza to, że tego typu urządzenie nigdy nie pojawi się w sprzedaży.

W 2013 roku Google zapowiedziało Project Ara, czyli pierwszy na świecie modularny smartfon, który można by składać niczym z klocków Lego, dostosowując jego funkcjonalność do określonych zadań.Koncepcja urządzenia, w którym dałoby się wymienić procesor na mocniejszy model, włożyć większą baterię, czy też lepszy aparat wydawała się bardzo ciekawa i od razu wzbudziła zainteresowanie klientów. Niestety po kilku latach prac konstrukcyjnych okazało się, że Google nie zamierza wprowadzić tego produktu na rynek.

Jak donosi Reuters, amerykański gigant definitywnie zakończył cały projekt. Potwierdził to również Dan Makoski, były szef działu projektowego, który był równocześnie założycielem Project Ara.

Google nie zamierza jednak wyrzucać wszystkich badań do śmietnika. Wprawdzie nie wyprodukuje smartfonu, ale zamierza udostępniać licencje na opracowane technologie. Być może w niedalekiej przyszłości, stworzone rozwiązania zobaczymy w innych smartfonach.

Źródło: Reuters.comYou may also like...