PlayStation 5 Pro otrzyma nowy kontroler dla profesjonalistów

Sony planuje wyposażyć konsolę PlayStation 5 Pro w zupełnie nowy kontroler dla profesjonalistów. Akcesorium zaoferuje wiele możliwości personalizacji, zarówno w zakresie sprzętu, jak i oprogramowania.

Standardowe kontrolery dostępne wraz z konsolami są całkiem nieźle zaprojektowane i wyposażone. Część graczy oczekuje jednak po nich znacznie więcej, szczególnie potrzebując możliwości personalizacji sprzętu i dopasowania go do własnych preferencji. Takie możliwości zapewnia im kontroler Xbox Elite Series 2, dostępny w tych sklepach.

Sony najwyraźniej pozazdrościło Microsoftwi posiadania takiego kontrolera, gdyż zamierza stworzyć podobny dla konsoli PlayStation 5 Pro. Z informacji jakie pojawiły się w sieci wynika, że akcesorium będzie oferowało bardzo szerokie możliwości personalizacji sprzętu.

Kontroler zaoferuje bowiem wymienne przyciski, D-pady, triggery, a także analogowe gałki. Będzie też posiadał możliwość programowalnych programowania łopatek z tyłu, a także zdejmowane uchwyty. Produkt otrzyma również bardziej rozbudowane oprogramowanie, które pozwoli mapować przyciski oraz łopatki, dostosowując m.in., ich czułość.

Jak można się domyślać, taki kontroler z pewnością będzie droższy niż standardowy DualSense, którego ceny zaczynają się od 295 zł. Zapewne trzeba będzie za niego zapłacić tyle co za wspomnianego Xbox Elite Series 2, którego ceny zaczynają się od 595 zł. Oczywiście możliwość personalizacji z pewnością usprawiedliwi wysokie koszty zakupu, ale też dla większości graczy w zupełności wystarczy zwykły kontroler.

Dodam, że nowa wersja pada pojawi się w sprzedaży już pod koniec bieżącego miesiąca.

Playstation 5

Źródło

You may also like...