Samsung prezentuje szybkie i wytrzymałe karty SD

Samsung zapowiedział nowe karty SD dla profesjonalistów i twórców treści. Modele EVO Plus i PRO Plus charakteryzują się dużą szybkością oraz niezawodnością.

Profesjonalnych fotografów oraz twórców treści publikowanych w internecie, z pewnością zainteresują nowe karty SD, które właśnie zaprezentował Samsung. Rodziny EVO Plus i PRO Plus charakteryzują się dużą prędkością transmisji danych, idealną do rejestrowania obrazu w rozdzielczości 4K, a także niezawodnością.

EVO Plus oferuje transfer danych na poziomie 100 MB/s, zarówno w przypadku zapisu, jak również odczytu plików. W przypadku wersji 32 GB i 64 GB mają one klasy prędkości U1, natomiast wersje 128 GB oraz 256 GB to klasa prędkości U3 Class 10. Karty dostępne są w wariantach SDXC i SDHC

W modelach PRO Plus sekwencyjna prędkość odczytu danych wynosi 100 MB/s, natomiast zapis odbywa się z prędkością 90 MB/s. To w przypadku wariantu SDXC, gdyż wariant SDHC na nieco niższą prędkość zapisu danych wynoszącą 60 MB/s.

Samsung oczywiście zadbał o trwałość, dlatego nowe karty SD są bardzo wytrzymałe. Są całkowicie wodoodporne i mogą spędzić pod wodą do 72 godzin na głębokości 1 m, a ponadto wytrzymują skrajne temperatury od -25 do 85 stopni Celsjusza. Niestraszne im również promieniowanie rentgenowskie oraz fale magnetyczne, jak również upadek z wysokości 5 metrów.

Karty są już dostępne w przedsprzedaży na rynku amerykańskim, a w sklepach pojawią się 19 października. Ceny rodziny EVO plus zaczynają się od 6,99 dolarów a kończą na 29,99 dolarów. Za modele z serii PRO Plus trzeba zapłacić od 9,99 do 49,99 dolarów.

karty SD

Źródło

You may also like...