Netflix kończy z darmowym testem usługi w kolejnym kraju

Amerykańscy użytkownicy platformy Netflix nie będą już mogli za darmo przetestować usługi. Firma ogłosiła bowiem rezygnację z darmowego okresu próbnego.

Platformy streamingowe są obecnie jedną z najpopularniejszych metod dostępu do popularnych filmów i seriali. W ramach relatywnie niskiego abonamentu możemy bowiem korzystać z szerokiej oferty kinowych i telewizyjnych produkcji, mając do nich nieograniczony dostęp.

Potencjalny klient nie ma jednak pojęcia, czy oferta danej platformy przypadnie mu do gustu, więc aby nie tracił pieniędzy, serwisy proponują darmowy okres próbny. Przez parę dni lub nawet tygodni może bez żadnych opłat korzystać z dostępnej oferty i wówczas zdecyduje czy chce opłacać abonament.

Taki darmowy okres próbny oferuje również Netflix, ale nie dla amerykańskich klientów. Platforma oświadczyła bowiem, że rezygnuje z tej opcji. Zapewniła jednak, że dla USA ma w planach zupełnie inne promocje, które pozwolą przyciągnąć nowych użytkowników.

Dla użytkowników decyzja platformy nie powinna być dużym zaskoczeniem, gdyż wcześniej podjęto ją także w innych krajach. Nie jest to również jakaś szczególnie duża strata.

Jeśli bowiem chcemy sprawdzić ofertę serwisu, możemy to zrobić na jego oficjalnej stronie. Od jakiegoś czasu oferuje bowiem możliwość obejrzenia wybranych odcinków seriali całkowicie za darmo i bez potrzeby zakładania konta. Wystarczy wejść na wspomnianą stronę, wybrać pozycję jaką chcemy oglądać i tyle.

Netflix

Źródło

You may also like...