PayPal i Venmo zapowiadają wsparcie zewnętrznych portfeli kryptowalut

PayPal i Venmo już wkrótce umożliwią swym użytkownikom przesyłanie kryptowalut do pomocą portfeli firm trzecich. Zapewni to większą wygodę obrotu nimi.

Kryptowaluty są wciąż dalekie od uznania za pełnoprawny środek płatniczy, lecz nie przeszkadza to w wykorzystywaniu cyfrowego pieniądza do operacji finansowych. Problemem może być jednak sam proces ich przesyłania, który jest dość czasochłonny i nie zawsze bezpieczny.

Z pomocą przychodzą więc dwie popularne aplikacje finansowe PayPal i Venmo, które już wkrótce zaczną wspierać portfele kryptowalut zewnętrznych firm. Dzięki temu użytkownik nie będzie musiał przechowywać cyfrowej waluty na obu platformach. Zapewni to również bezpieczeństwo osobom posiadającym znaczną ilość kryptowalut, a także większą wygodę obracania nimi.

Dodam, że obie platformy wspierają już kryptowaluty, lecz tylko w zakresie kupna, sprzedaży oraz przechowywania na Checkout i Crypto. Oznacza to, że jeśli zakupimy kryptowaluty na innych platformach, nie można ich przesłać do zewnętrznych portfeli. To właśnie wkrótce się zmieni.

PayPal obecnie wspiera tylko kilka rodzajów kryptowalut, jak bitcoin, etherium oraz litecoin. Możliwość łatwego ich zakupu za pomocą własnego konta na tej platformie, jest znacznie wygodniejsza niż przelew na dużą ich giełdę.

Teraz, gdy pojawi się obsługa portfeli firm trzecich, PayPal i Venmo staną się dwiema głównymi opcjami dla przeciętnego konsumenta, który chce nabyć trochę krypto. A także dla entuzjastów, którzy chcą łatwo kupować za jego pomocą rzeczy.

PayPal

Źródło

You may also like...