Netflix przedstawia 10 swych najpopularniejszych filmów

Netflix opublikował listę 10 najpopularniejszych filmów na swej platformie. Są to propozycje oryginalne, a więc takie które serwis samodzielnie wyprodukował.

Netflix, z którego na całym świecie korzystają miliony osób, są działalność rozpoczynał od dystrybucji treści pochodzących od znanych wytwórni. Jakiś czas temu platforma zmieniła jednak strategię i rozpoczęła samodzielną produkcję filmów i seriali, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem widzów.

Oryginalne produkcje okazały się strzałem w dziesiątkę i przyciągają do serwisu coraz więcej subskrybentów pragnących je oglądać. Firma właśnie pochwaliła się oglądalnością tych produkcji, przedstawiając listę 10 filmów, które zanotowały największą liczbę odtworzeń.

Ciekawostką jest ostatnie miejsce dla najnowszej produkcji platformy, czyli Army of the Dead, która była bardzo oczekiwana przez fanów. Co prawda zajmuje ostatnie miejsce zestawienia, lecz ten wynik udało się uzyskać w ciągu zaledwie dwóch tygodni, więc można śmiało założyć, że liczba odtworzeń jeszcze wzrośnie.

Tym bardziej że, platforma zamierza rozszerzyć te uniwersum. W panach jest m.in., prequel wspomnianego filmu, jak również nowe anime zatytułowane Army of the Dead: Lost Vegas.

A oto lista 10 najpopularniejszych filmów:

  1. Extraction (99 milionów odtworzeń)
  2. Bird Box (89 milionów odtworzeń)
  3. Spenser Confidential (85 milionów odtworzeń)
  4. 6 Underground (83 milionów odtworzeń)
  5. Murder Mystery (83 milionów odtworzeń)
  6. The Old Guard (78 milionów odtworzeń)
  7. Enola Holmes (76 milionów odtworzeń)
  8. Project Power (75 milionów odtworzeń)
  9. The Midnight Sky i Army of the Dead (oba po 72 milionów odtworzeń)
Netflix

Źródło

You may also like...