Porsche Taycan pierwszym autem z wbudowanym serwisem Apple Music

Porsche potwierdziło, że nadchodzący model Taycan będzie miał na wyposażeniu muzyczny serwis Apple Music. Auto zaoferuje także 3-letni darmowy dostęp do sieci.

Obecność muzycznych serwisów samochodach nie jest dziś niczym nadzwyczajnym. Dzięki systemom Apple CarPlay oraz Android Auto, użytkownicy mogą korzystać z szerokiej gamy tego typu usług jak Tidal, Spotify czy też Apple Music. Są to jednak aplikacje przeznaczone na smartfony, z których dzięki odpowiedniej technologii można korzystać w pojazdach.

Porsche chce jednak iść o krok dalej i wbudować muzyczny serwis bezpośrednio w system inforozrywki. Niemiecka marka poinformowała właśnie, że Porsche Taycan będzie pierwszym samochodem wyposażonym we wbudowany serwis Apple Music.

Producent nie zamierza jednak zwyczajnie zainstalować aplikacji w samochodowym zestawie multimedialnym. Aplikacja będzie bowiem dużo głębiej zintegrowana z pojazdem. Dla właściciela oznacza to znacznie wygodniejszą obsługę aplikacji. Koncern planuje bowiem zintegrować Apple ID z Taycan ID. Subskrybent usługi będzie miał w aucie ten sam wybór muzyki co w smartfonie i to bez konieczności posiadania oddzielnego loginu. Oprócz tego serwis będzie można kontrolować za pomocą firmowego asystenta Porsche, nie zaś Siri, jak to się zazwyczaj odbywa.

To jeszcze nie wszystkie atrakcje jakie niemiecka marka przygotowała dla przyszłych właścicieli tego modelu. Oprócz darmowej półrocznej subskrypcji do Apple Music, właściciel Porsche Taycan będzie też mógł przez trzy lata za darmo korzystać w aucie z internetu.

Taycan prawdopodobnie nie będzie jedynym modelem, który zaoferuje dostęp do Apple Music. Firma planuje udostępnienie go także w innych modelach, niezależnie od systemu Apple CarPlay.

Taycan

Źródło

You may also like...