Facebook udostępnia nowe narzędzia do lepszej ochrony prywatności

Facebook zapowiedział udostępnienie użytkownikom nowych narzędzi, które pozwolą lepiej zabezpieczyć ich prywatność. Uniemożliwią m.in., ich nieustanne śledzenie.

Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie Facebook wielokrotnie naruszał prywatność swych użytkowników. Przykładem takich działań jest m.in., skandal związany z Cambridge Analytica, kiedy to bezprawnie wykorzystano dane wielu milionów posiadaczy kont w tym portalu. Z tego też powodu FTC niedawno nałożyło na amerykański portal karę w wysokości 5 mld dolarów. A być może równie wysoką karę nałoży na firmę także Unia Europejska.

Wszystkie te afery bardzo poważnie wpływają na wizerunek portalu i powodują odpływ użytkowników. Firma ma więc nowy plan, który pozwoli ich zatrzymać. A równocześnie pokazać, że jednak potrafi chronić prywatność użytkowników.

Portal zapowiedział właśnie udostępnienie nowych narzędzi, które pozwolą użytkownikom lepiej kontrolować swoje dane. Będzie miał możliwość skasowania swej historii przeglądanych stron, a także wyłączenie śledzenia. To z kolei oznacza, że na portalu nie będą już pojawiały się reklamy nawiązujące do odwiedzonych witryn.

Oczywiście dla portalu oznacza to zmniejszenie dochodów, gdyż targetowane reklamy są dużo bardziej skuteczniejsze. Firma woli jednak stracić trochę pieniędzy, by zatrzeć złe wrażenie z poprzednich działań. W przeciwnym wypadku masowe odejście użytkowników mogłoby spowodować dużo większe straty.

Nowe narzędzia są już udostępniane użytkownikom Irlandii, Korei Południowej oraz Hiszpanii. Wkrótce pojawią się także w innych krajach.

Facebook

Źródło

You may also like...