Wytrzymały smartwatch Casio zmierzy nam również puls

We wrześniu do sprzedaży trafi najnowszy smartwatch Casio Pro Trek WSD-F21HR. Sprzęt działający na platformie Wear OS, wyposażono w całkowicie nowy czujnik pulsu.

Casio to znany producent zegarków, który w swej ofercie ma wiele ciekawych modeli. Japońska firma również idzie z duchem czasu i od jakiegoś czasu oferuje swym klientom również smartwatche. Producent pokazał właśnie najnowszy sprzęt jakim jest Casio Pro Trek WSD-F21HR.

Nowy zegarek z wyglądu przypomina standardowe zegarki z rodziny Pro Trek, charakteryzujące się dużą wytrzymałością. Oferuje jednak wiele nowoczesnych funkcji, takich jak pomiar pulsu. Produkt posiada zupełnie nowy optyczny sensor, którzy mierzy puls za pomocą światła. Wskazania prezentowane są na specjalnej tarczce, która aktywuje się automatycznie, po tym jak akcelerometr wykryje ruch.

Na ekranie prezentowane są takie informacje jak maksymalny puls w czasie dnia, a także puls rejestrowany podczas ćwiczeń. Dodatkowo urządzenie mierzy maksymalne zużycie tlenu na minutę na kilogram masy ciała, co może być informacją przydatną dla sportowców.


Casio Pro Trek WSD-F21HR posiada też dostęp do aplikacji Google. Dzięki temu możemy uruchamiać różnego rodzaju programy stworzone dla systemu Wear OS. Jedną z nich jest narzędzie o nazwie Casio Activity, które rejestruje dane GPS i automatycznie zapisuje je na dysku Google Drive. Historię aktywności możemy także połączyć z naszym kalendarzem, dzięki czemu będziemy wiedzieć jak intensywny był trening danego dnia. Są też aplikacje dla rowerzystów oraz biegaczy BIKEMAP oraz STRAVA, jak również wiele innych.

Zegarek posiada też GPS z mapami offline, a jego obudowa jest wodoszczelna do głębokości 50 m i odporna na wstrząsy i pył.

Smartwatch będzie oferowany kolorze czerwonym oraz czarnym. W sprzedaży pojawi się od przyszłego miesiąca, a jego cenę ustalono na 500 dolarów.

Casio Pro Trek WSD-F21HR

Źródło

You may also like...