Galaxy Note 10 będzie sporo droższy od poprzednika

Kolejne doniesienia ujawniają cenę najtańszego wariantu Samsunga Galaxy Note 10. W USA będzie kosztował około 1100-1200 dolarów, czyli dużo drożej od poprzednika.

Najnowsze przecieki z Korei Południowej sugerują nam, że oficjalna premiera Samsunga Galaxy Note 10 odbędzie się 10 sierpnia. Natomiast sprzedaż nowego modelu prawdopodobnie rozpocznie się 25 sierpnia. Oczywiście powyższe informacje nie są potwierdzone, ale pochodzą z dość wiarygodnych źródeł. Możemy więc uznać je za całkiem prawdopodobne.

Cztery warianty ułatwią wybór

Plotki i przecieki sugerują. że w sprzedaży pojawią się cztery zupełnie różne warianty nowego modelu. Modele SM-N970 i SM-N975 będą całkowicie standardowymi wersjami tego modelu, natomiast SM-N971 i SM-N976, to wersje wzbogacone o modem 5G.

Naturalnie wiele osób ciekawi ile trzeba będzie zapłacić za najnowszy model flagowca. W ostatnim czasie ceny urządzeń mobilnych znacznie bowiem podskoczyły, przekraczając granicę tysiąca dolarów. W nowym modelu ze względu na zastosowane rozwiązania, również powinniśmy oczekiwać wyższych cen.

Wprawdzie na razie producent ich nie ujawnił, ale przecieki sugerują ile będziemy musieli zapłacić za najtańszy wariant tego modelu. Według serwisu T3 powołującego się na źródła zbliżone do producenta, najtańsza wersja Galaxy Note 10 kosztować będzie 1100-1200 dolarów. Jeśli zestawimy ją z ceną poprzedniej generacji wynoszącą 999 dolarów, nowy model będzie droższy o 100-200 dolarów. To niewątpliwie dużo, ale tego należało się spodziewać. Dla porównania 64 GB iPhone XS Max kosztuje 1099 dolarów, natomiast za wariant 512 GB musimy zapłacić aż 1449 dolarów.

Galaxy Note 10 będzie droższy od poprzednika

Standardowa wersja smartfona Samsunga będzie oferowała 6,3″ ekran AMOLED o zakrzywionych krawędziach. W amerykańskiej wersji znajdziemy również Snapdragona 855, zaś w europejskiej procesor Exynos 9820. Oba warianty prawdopodobnie dostaną 8 GB RAM oraz czytnik odcisków palców umieszczony pod ekranem. Wariant Pro zaoferuje natomiast 6,75-calowy ekran oraz poczwórną kamerę.

Nowością w smartfonie będzie też 45 W system szybkiego ładowania, który ma trzykrotnie większą moc od poprzednich generacji. Ładowanie 3400 mAh baterii ze standardowego modelu lub 4500 mAh z wersji Pro, potrwa więc znacznie krócej.

Galaxy Note 10

Źródło: T3.com

You may also like...