Kolejny brytyjski operator uruchomi wkrótce sieć 5G

Firma Three UK zapowiedziała uruchomienie w Wielkiej Brytanii sieci 5G. Wystartuje ona już w sierpniu, oferując dwukrotnie większą prędkość od rywali.

Operatorzy telekomunikacyjni zaczynają powoli przygotowywać się do uruchomienia sieci 5G. Kolejną firmą, która zapowiedziała udostępnienie jej swym abonentom jest brytyjska Three UK.

Operator zapowiedział właśnie, że jego najnowsza sieć wystartuje już w sierpniu tego roku i będzie można z niej korzystać na urządzeniach mobilnych oraz domowych. Początkowo jej dostępność ograniczy się tylko do Londynu, jednak do końca roku będzie działała w 25 miastach. Wśród nich znajdą się m.in., Cardiff, Glasgow, Birmingham, Manchester oraz Liverpool.

Three UK jest już trzecim brytyjskim operatorem, który zamierza udostępnić swym klientom najnowszą technologię łączności. Konkurencyjny EE już oferuje ją w sześciu brytyjskim miastach, a jej prędkość transferu wynosi około 200 Mbps. Firma do końca roku planuje uruchomienie jej w 16 miastach. Z kolei Vodafone zaplanował start własnej sieci 5G na 3 lipca, a do końca roku będzie działać w 19 metropoliach. Jeśli więc wszystko pójdzie zgodnie z planem, to do końca roku z nowej technologii będzie mogło korzystać kilka milionów osób.

Three UK zapewnia, że jej usługa będzie co najmniej dwukrotnie szybsza od rywali. Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu częstotliwości 140 MHz. Niestety póki co, operator nie chciał podzielić się kluczową informacją, czyli ceną abonamentu. Nie chciał też ujawnić jakie telefony obsługujące nową sieć, trafią do jego oferty.

sieci 5G

Źródło: Theverge.com

You may also like...