Tablety Surface Pro mają problem z bateriami

Użytkownicy tabletów Surface Pro 5 oraz 6 skarżą się na problem z bateriami. Wielu z nich uważa, że akumulatory ulegają bardzo szybkiej degradacji, co pogarsza użyteczność sprzętu.

Urządzenia mobilne bardzo często miewają problemy z akumulatorami. Najgłośniejszym przykładem takich kłopotów jest firma Apple, która z powodu starzejących się baterii spowalaniała swe smartfony. Czasem też zdarzają się baterie z wadą fabryczną, które powodują ich samoczynną eksplozję. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku jednego ze smartfonów Samsunga.

Na baterie zaczynają teraz narzekać posiadacze tabletów Microsoftu z rodziny Surface. Chodzi o modele Surface Pro 5 oraz 6, których posiadacze zgłaszają kłopot dotyczący szybkiej ich degradacji.

Doniesienia bywają różne w szczegółach, ale ich wspólnym mianownikiem jest źle działający akumulator. Jeden z użytkowników na oficjalnym forum twierdzi, że mimo iż tablet podłączył do ładowarki, to poziom naładowania sprzętu wciąż wskazuje 0%. Co gorsza, zaobserwował również spadek wydajności sprzętu. Inny z kolei twierdzi, że po zaledwie 309 cyklach ładowania, pojemność baterii spadła do zaledwie 30 procent. Jeszcze inny uważa, że po dwóch latach użytkowania i 307 ładowaniach, ma ona jedynie 10 procent początkowej pojemności.

Oczywiście z pewnym zużyciem akumulatora użytkownicy powinni się liczyć. Tablet pojawił się bowiem w 2017 roku, więc ma już na karku dwa lata. Jednakże spadek pojemności nie powinien być aż tak drastyczny.

Microsoft na razie nie zabrał w tej sprawie głosu, ale można założyć, że przygotowuje aktualizację oprogramowania, która powinna zlikwidować problem.

Surface Pro 5

Źródło

You may also like...