YouTube rezygnuje z bezpośrednich wiadomości

18 września YouTube oficjalnie wyłączy funkcję bezpośrednich wiadomości. Portal nie wyjaśnił jednak dlaczego zdecydował się na taki krok, choć może to mieć związek z ich popularnością.

W sierpniu 2017 roku YouTube zaprezentowało nową funkcję, która miała w założeniu usprawnić komunikację użytkownikom portalu. Była ta funkcja bezpośrednich wiadomości, która najpierw zawitała do mobilnej aplikacji, a dopiero potem trafiła na komputery stacjonarne. Wygląda jednak na to, że funkcja nie do końca się sprawdziła, gdyż serwis właśnie zapowiedział jej wyłączenie.

Bezpośrednie wiadomości były całkiem użytecznym sposobem na szybkie udostępnianie linków do ciekawych filmów oraz bezpośrednią dyskusję na ich temat. W maju zeszłego roku serwis wypuścił aktualizację, dzięki której użytkownicy mogli dyskutować z jedną osobą lub całą grupą.

Będziemy mogli z nich korzystać jeszcze tylko przez kilkanaście najbliższych dni. YouTube ogłosiło bowiem, że funkcja wiadomości przestanie działać już od 18 września. Serwis nie zdradził dlaczego zdecydował się ją wyłączyć. Zapewnił jedynie, że skupi się na rozwijaniu sekcji komentarzy obecnej na stronie.

YouTube

Źródło

You may also like...