LEGO SPIKE Prime nauczy nas programowania robotów

Najnowszy produkt LEGO Education zapozna nas z nowoczesnymi technologiami. Zestaw LEGO SPIKE Prime pozwoli poznać tajniki programowania robotów.

Wiele osób mylnie sądzi, że LEGO to tylko zabawki dla małych dzieci, umożliwiające budowanie z klocków różnych konstrukcji. To po części prawda, ale produkt duńskiej firmy jest również gadżetem edukacyjnym, czego najlepszym przykładem są m.in., zestawy z serii Mindstorms. Umożliwiają konstruowanie skomplikowanych mechanizmów i wprawianie ich w ruch przy pomocy różnego rodzaju siłowników i sterowników.

Kolejnym produkt LEGO Education również nie jest przeznaczony wyłącznie do zabawy. LEGO SPIKE Prime to zestawy, które poprzez zabawę pomagają nam przyswajać istotną wiedzę z zakresu mechaniki, inżynierii oraz programowania. Produkt uczy bowiem budowy oraz samodzielnego programowania robotów, a przeznaczony jest dla odbiorców w wieku 11-14 lat.

LEGO SPIKE Prime

Gadżet wykonano z trzech głównych elementów, które ściśle ze sobą współpracują. Pierwszym z nich są oczywiście podzespoły, czyli w tym wypadku klocki LEGO, mechanizmy oraz inne elementy umożliwiające konstruowanie maszyn.

Drugim elementem jest Hub, pełniący funkcję mózgu sterującego pracą urządzeń stworzonych przez użytkowników. To niewielki komputer wyposażony w technologię Bluetooth, który komunikuje się z mechanizmami umożliwiając ich ruch.

LEGO SPIKE Prime

Trzecim elementem zestawu jest aplikacja SPIKE, będąca narzędziem służącym do programowania stworzonych maszyn. Wykorzystuje popularny język programowania Scratch stworzony z myślą o najmłodszych, których jest bardzo prosty w obsłudze.

LEGO SPIKE Prime

Jeśli więc chcecie przygotować swe dzieci do wyzwań, które w przyszłości będą przed nimi stawiane na rynku pracy, to zakup nowego produktu może się opłacić. Zestawy LEGO SPIKE Prime są już dostępne w przedsprzedaży w cenie 329,95 dolarów. Ich premiera odbędzie się jednak dopiero w sierpniu.

Źródło: Lego.com

You may also like...