LG G5 również z funkcją Always On?

Dziś informowałem, że Samsung planuje wyposażyć Galaxy S7 w funkcję Always On, dzięki której wyświetlacz ma być stale włączony i będzie prezentował powiadomienia oraz inne informacje. Podobne rozwiązanie znajdziemy prawdopodobnie także w LG G5.

Samsung Galaxy S7 prawdopodobnie zostanie wyposażony w funkcję Always On, która zadba o to, by wyświetlacz był przez cały czas włączony. Z podobnego rozwiązania planuje skorzystać również koncern LG, gdyż mówi się, że Always On będzie posiadał również LG G5. Przy czym w przypadku tego modelu, będzie ona działać nie na ekranie OLED jak w Samsungu, lecz LCD.
Teoretycznie ma to więcej sensu właśnie na wyświetlaczach OLED, gdyż nie zużywają energii do wyświetlania koloru czarnego, więc można wykorzystać niewielką część ekranu do wyświetlania treści, co znacznie obniża wykorzystanie baterii. W ekranach LCD podświetlenie musi być aktywne przez cały czas, więc w ich przypadku funkcja Always On wyczerpałaby baterię znacznie szybciej.

Nie wiadomo więc dokładnie w jaki sposób LG zamierza poradzić sobie z tym problemem, ale być może zdecyduje się skorzystać z rozwiązania zastosowanego w LG V10, który posiada dodatkowy ekran z funkcją Always On.

Na razie pomysł jest jedną wielką niewiadomą, ale wszystkie szczegóły powinniśmy poznać już 21 lutego, podczas Mobile World Congress 2016.

Źródło: Androidauthority.com

You may also like...