Galaxy S7 Edge z 3600 mAh baterią

Mimo, że w sieci jest pełno informacji dotyczących najnowszych flagowców Samsunga, to zagadką wciąż pozostawała kwestia pojemności ich bateria. Na szczęście dzięki Federalnej Komisji Łączności wiemy, że model Galaxy S7 Edge będzie dysponował baterią o pojemności 3600 mAh.

Największym problemem Galaxy S6 jest stosunkowo mała bateria, która w skrajnych przypadkach wystarcza na pół dnia i trzeba ją doładowywać. Konsumenci liczą więc na to, że Samsung naprawi ten błąd i wyposaży Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge w mocniejsze baterie. Teraz wiemy już, że tak właśnie będzie, ponieważ większy model pojawił się w bazie danych FCC (amerykańskiego organu dopuszczającego do sprzedaży urządzenia z łącznością bezprzewodową) i dzięki temu wiemy, że w jego obudowie znajdzie się akumulator o pojemności 3600 mAh.
Niestety FCC na razie nie potwierdziło pojemności baterii w Galaxy S7, jednak z internetowych doniesień wynika, że będzie to 3000 mAh. Dla porównania w Galaxy S6 znajduje się bateria o pojemności 2550 mAh. Większa pojemność w połączeniu z bardziej efektywnymi mechanizmami oszczędzania energii, powinny znacznie wydłużyć czas pracy tego sprzętu.

Jest to istotne, ponieważ Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge nie oferują możliwości samodzielnej wymiany baterii. Posiadają natomiast czytnik kart microSD, który jest w nich obecny dzięki hybrydowemu wsparciu dla Dual SIM. Użytkownik będzie mógł naprzemiennie wkładać drugą kartę SIM lub kartę pamięci.

Źródło: Softpedia.com

You may also like...