Hełm Stormtroopera z włókna węglowego

Fani Gwiezdnych Wojen, często jeżdżą na różne konwenty, przebierając się za ulubione postacie. Na takich zjazdach najlepszy efekt osiągnie się zakładając hełm Stormtroopera wykonany z włókna węglowego.

Ten niezwykły gadżet jest dziełem jednego z projektantów z firmy San Diego Composites i jest bardzo lekki, jego waga to około 400 gram. Masa gadżetu jest tak niska, ze względu na wykorzystany materiał, którym jest włókno węglowe. To bardzo lekki i wytrzymały materiał, używany m.in. w bolidach Formuły 1.

Jak widać na poniższych zdjęciach, gadżet jest w pełni funkcjonalny i nie jest tylko ozdobą do postawienia na półkę, gdyż można go nosić. Dla zapewnienia odpowiedniego poziomu wygody, jego wnętrze wyklejono pianką, która izoluje od karbonowej skorupy.

Sprzedano go za 3500 dolarów. Istnieją jeszcze trzy egzemplarze takiego hełmu, lecz niestety żaden z nich nie jest na sprzedaż. A szkoda, gdyż wielu fanów Gwiezdnych Wojen z pewnością głęboko sięgnęłoby do swych portfeli, by sprawić sobie taki hełm Stormtroopera.

hełm Stormtroopera
hełm Stormtroopera
hełm Stormtroopera
hełm Stormtroopera

Źródło

You may also like...