Zabezpiecz w swym aucie czarną skrzynkę

Kilka miesięcy temu dużo mówiło się o nowym prawie nakazującym producentom aut montować w nich czarne skrzynki, rejestrujące wszystkie dane na temat jazdy. Jeśli nie chcecie, by osoby niepowołane nie miały dostępu do zapisanych w niej danych, możecie je zabezpieczyć.

Firma AutoCyb skonstruowała urządzenie o nazwie AutoCyb, które jest gadżetem zabezpieczającym dostęp do czarnej skrzynki tak, by nikt poza właścicielem auta nie mógł się dostać do zapisanych danych. Nie jest to jednak żaden wyrafinowany sprzęt szyfrujący, lecz mechaniczna blokada, która blokuje dostęp do złącza diagnostycznego w naszym aucie.

Takie złącze zwykle znajduje się pod kolumną kierownicy, zaś AutoCyb, jest nakładane na końcówkę złącza i zamykane. Wówczas nikt bez naszej zgody, nie uzyska do niego dostępu. To świetna sprawa, bo wówczas nikt nie dostanie się do danych, które mogłyby zostać wykorzystane na naszą niekorzyść.

Blokada posiada dwa klucze i jest łatwa w montażu oraz demontażu. Producent zapewnia, że pasuje do większości aut osobowych i ciężarowych, wyprodukowanych po 1996 roku. A można ją kupić w internecie za 30 dolarów.

Źródło: Autocyb.mobi

You may also like...