WhatsApp dodaje nowy przycisk zakupowy

WhatsApp coraz bardziej przekształca się w platformę handlową. Aplikacja dodała właśnie przycisk zakupowy, umożliwiający znajdowanie firm.

WhatsApp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na rynku, z którego korzysta ponad miliard osób. Zarabianie na takiej aplikacji nie jest jednak łatwe, dlatego Facebook do którego należy ten program, szuka nowych sposobów na jego monetyzację. Jednym z nich jest powolne przekształcanie go w platformę handlową.

Twórcy wzbogacili komunikator o nowy przycisk zakupowy, który pojawił się na platformach Android oraz iOS. Jego użycie pozwoli nam znaleźć interesującą nas firmę oraz przeglądać jej ofertę, a także zapoznawać się z cenami produktów. Dodatkowo umożliwi bezpośredni kontakt z przedsiębiorstwem, w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji o jego produktach.

Na razie przycisk nie umożliwia dokonywania bezpośrednich zakupów z aplikacji, ale jest to zapewne tylko kwestia czasu. Dodam, że dystrybucja przycisku dopiero się rozpoczęła, więc nie u każdego użytkownika będzie on natychmiast widoczny.

Źródło

You may also like...