Złodzieje skradli produkty Apple warte miliony dolarów

Grupa przestępców ukradła ciężarówkę z produktami Apple o wartości 6,6 mln dolarów. Skok był perfekcyjnie zaplanowany, a podczas kradzieży nikt nie odniósł obrażeń.

Produkty Apple cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony konsumentów, lecz nie należą do tanich. Nie każdego stać więc na ich zakup. Z tego powodu niektórzy szukają mniej legalnych sposobów na ich zdobycie, które nie będą wymagały sięgania do własnego portfela.

Brytyjskie media informują o skoku na ciężarówkę, dostarczającą do sklepów sprzęt amerykańskiej firmy, który miał miejsce wczoraj w pobliżu Northamptonshire. Łupem przestępców padły elektroniczne gadżety o łącznej wartości około 6,6 mln dolarów. Według dziennikarzy grupa przestępców dokładnie zaplanowała swe działania, dbając przy tym, by nikt podczas napadu nie został ranny. W odpowiednim miejscu zatrzymali więc ciężarówkę wiozącą transport, a po sterroryzowaniu kierowcy oraz ochroniarza, zostawili ich na drodze.

Policja po jakimś czasie odnalazła pojazd, które oczywiście już opróżniono z 48 palet zawierających smartfony i tablety. Funkcjonariusze z Northamptonshire szukają teraz świadków, którzy mogliby pomóc w ujęciu przestępców. Apelują też o zgłaszanie się osób, którym ktoś może proponować sprzedaż sprzętu amerykańskiej firmy w dziwnych okolicznościach lub podejrzanie niskich cenach.

Oczywiście kupowanie takich produktów jest nie tylko przestępstwem, ale też stanowi poważne ryzyko. Apple dysponuje bowiem technologią, pozwalającą zdalnie wyłączyć skradzione produkty. Jeśli więc ktoś się na taki sprzęt skusi mimo podejrzeć dotyczących jego pochodzenia, to zostanie z bardzo kosztownym przyciskiem do papieru.

Apple

Źródło

You may also like...