Galaxy P30 pierwszym smartfonem z nową technologią

Internetowe przecieki sugerują, że Galaxy P30 może być pierwszym smartfonem Sasunga z czytnikiem odcisków wbudowanym w ekran. O nowym modelu wiadomo na razie bardzo niewiele.

Samsung niedawno zapowiedział spore zmiany w swej rynkowej strategii dotyczącej smartfonów. Firma zamierza bowiem zredukować liczbę linii telefonów, scalając je pod wspólnym szyldem. Mogą też powstać zupełnie nowe linie, oznaczające sprzęt zarezerwowany dla określonych rynków, m.in., chińskiego.

Takim modelem może być również Galaxy P30 oraz jego większy brat P30+. Szczegóły techniczne tego produktu nie są jeszcze znane. Jedyne co wiemy na jego temat pochodzi z internetowych przecieków. A te skupiają się przede wszystkim na jednej funkcji, mianowicie czytniku odcisków wbudowanym w wyświetlacz.

Mówi się, że takie rozwiązanie zostanie zastosowane w modelu Galaxy S10, ale wygląd na to, że nowy model otrzyma je jako pierwszy. Nie będzie to jednak tak nowoczesny skaner jak we flagowcu, lecz zwykła wersja optyczna, stosowana m.in., w smartfonach Xiaomi i Vivo. Prócz tego smartfon dostanie także ekran LCD, co jasno sugeruje, że jest to model budżetowy.

Strategia Samsunga pakowania nowej technologii do modelu, który nie jest flagowcem, może być zaskoczeniem. Musimy jednak, że jako pierwszy potrójną kamerę dostał Galaxy A, więc firma widocznie uznała, że tak będzie lepiej. Miejmy nadzieję, że więcej szczegółów technicznych tego produktu, poznamy już podczas zbliżającej się konferencji producenta.

Galaxy P30

Źródło: Smartprix.com

You may also like...