Apple odsyła na emeryturę model iPhone 13 mini

Apple wycofuje ze sprzedaży model iPhone 13 mini. Amerykańska firma nie będzie już miała w swojej ofercie tego całkiem użytecznego małego modelu.

W dzisiejszych czasach coraz trudniej jest kupić mniejszy smartfon, gdyż większość modeli dysponuje wyświetlaczami o przekątnej przekraczającej 6-cali. Tymczasem wiele osób uważa, że obsługa dużych urządzeń nie jest zbyt wygodna, dlatego wolałoby mieć możliwość kupna mniejszego modelu. Jeszcze do niedawna jednym z niewielu takich urządzeń był iPhone 13 mini. Ale to już przeszłość, gdyż Apple właśnie wycofało go ze sprzedaży.

W 2020 roku do sprzedaży trafił iPhone 12 mini, który z 5,4” wyświetlaczem idealnie wpisywał się w potrzeby konsumentów preferujących małe telefony. W 2021 roku pojawił się jego następca będący nieco okrojoną wersją iPhone’a 13. Sprzęt również dysponuje wyświetlaczem Super Retina XDR OLED wspierającym HDR i Dolby Vision, tyle że nieco mniejszym, bo liczącym 5,4”. Jego rozdzielczość wynosi 1080 x 2340 pikseli. Pod jego maską pracuje procesor Apple A15 Bionic, zaś 4 GB RAM zapewnia płynną wielozadaniowość, zaś 128/256/512 GB pamięci pozwala zainstalować wiele programów.

Zaletą smartfona jest rownież podwójny aparat z 12 MP sensorami, nagrywającymi wideo e jakości 4K przy 60 klatkach na sekundę, a także spora bateria Li-Ion o pojemności 2438 mAh.

Niestety zainteresowanie nim było znacznie mniejsze niż oczekiwał tego producent. Dlatego choć w 2021 roku pojawił się następca iPhone 13 mini, to teraz firma zmieniła zdanie. Uznała bowiem, że większe telefony są przez klientów bardziej pożądane, dlatego potwierdzono wycofanie go ze sprzedaży.

Obecnie najmniejszym smartfonem w ofercie Apple pozostaje model iPhone SE. Jest on jednak znacznie gorszy od wersji mini, ponieważ ma dużo słabszy wyświetlacz.

iPhone 13 mini
Źródło: Apple

You may also like...