Royole Flexpai 2 dostanie jeszcze lepszy ekran

Firm Royole zaprezentowała dziś kolejną generację składanego smartfona. Royole Flexpai 2 dostanie ulepszony wyświetlacz oraz Snapdragona 865.

Panuje mylne przekonanie, że to Samsung zapoczątkował modę na składane smartfony modelem Galaxy Fold. Zanim jednak koreański koncern wprowadził na rynek własny produkt, ubiegła go chińska firma Royole, która zaprezentowała urządzenie o nazwie Royole Flexpai. Konstrukcja była zbliżona do tego co oferował Samsung, ale oczywiście nie zdobyła tak dużej popularności jak Fold.

Royole Flexpai 2

Chińczycy nie planują jednak rzucać ręcznika i zapowiedzieli następcę swego sprzętu, który nazywa się Royole Flexpai 2. Podczas prezentacji skupiono bardzo dużą uwagę na przedstawieniu możliwości wyświetlacza, który znajdzie się w urządzeniu. Jest to już trzecia generacja Cicada Wing, która ma mniejsze fałdy oraz promień zginania. Równocześnie ekran o przekątnej 7,8″ oraz proporcjach 4:3 ma poprawioną jasność, kontrast oraz zdecydowanie lepsze kąty widzenia.

Royole Flexpai 2

Producent deklaruje, że panel wytrzymuje ponad 200 tys. zgięć bez żadnych widocznych uszkodzeń. Dodatkowo zastosowano w nim specjalny nano materiał, by poprawić regenerację naprężeń oraz wyeliminować złuszczanie się warstw. Krótko mówiąc, zastosowana technologia eliminuje pojawianie się fałd oraz pęcherzyków powietrza.

Royole Flexpai 2

Cicada Wing ma także 1,3-krotnie lepszą gamę kolorów oraz 500-krotnie lepszy kontrast w porównaniu do topowych ekranów LCD. Zastosowano tu również specjalnie zaprojektowany sterownik wyświetlacza zintegrowany z obwodem sterującym.

Dla zapewnienia odpowiedniej wydajności sprzętu, Royole Flexpai 2 dostanie Snapdragona 865 z modemem 5G. Pojawi się też pamięć LPDDR5 RAM oraz pamięć użytkowa w standardzie USF 3.0, choć na razie nie znamy ich pojemności.

Nowy model pojawi się w Chinach już w drugim kwartale tego roku. Wkrótce powinniśmy więc poznać dokładną specyfikację sprzętu, a także jego cenę i datę premiery.

Źródło

You may also like...