Redmi Smart Display: domowy asystent z wieloma funkcjami

Xiaomi zaprezentowało nowego domowego asystenta Redmi Smart Display. Sprzęt z 8-calowym wyświetlaczem oferuje użytkownikom wiele przydatnych funkcji.

Rynek domowych asystentów rozwija się w szalonym tempie i wciąż pojawiają się nowe modele. Obecnie nie to jednak tylko inteligentne głośniki, gdyż sprzęt ewoluował i zyskał nowe możliwości dzięki dotykowym wyświetlaczom. Takie urządzenia ma w swej ofercie także Xiami, które zapowiedziało właśnie nowy model o nazwie Redmi Smart Display.

Ten niewielki gadżet posiada 8-calowy wyświetlacz dotykowy o 178-stopniowym kącie widzenia. Nad ekranem umieszczono kamerę, dzięki której możemy wykorzystać go np. do przeprowadzania wideowideorozmów, Natomiast za funkcjonalność urządzenia odpowiada trzecia już generacja asystenta XiaoAi AI, oferująca podobne funkcje jak Alexa, czy Siri. Asystent nie tylko dostarczy nam informacji z sieci jakich aktualnie poszukujemy, ale też złoży zamówienie w sklepie oraz pozwoli kontrolować inteligentny sprzęt domowy. Przy jego pomocy można więc sterować oświetleniem, ogrzewaniem lub też elektronicznymi zamkami do drzwi.

Na razie Xiaomi jedynie zapowiedziało nowe urządzenie, zaś 27 marca ruszy internetowa zbiórka funduszy potrzebnych na wdrożenie go do produkcji. Jeśli wszystko pójdzie po myśli producenta, to urządzenie będzie można zakupić w przeliczeniu za około 50 dolarów.

Rzecz jasna ma jeszcze ustalonego konkretnego terminu premiery. Gdy jednak producentowi uda się zebrać potrzebną kwotę, z pewnością nas o tym poinformuje.

Redmi Smart Display 8

Źródło

You may also like...