Redmi Smart TV MAX: kino w domu za przystępną cenę

Xiaomi wprowadza na rynek najnowszy model telewizora. Redmi Smart TV MAX to prawdziwy gigant wyposażony w 98″ ekran o rozdzielczości 4K.

Każdy prawdziwy fan kina domowego doskonale wie, że rozmiar ekranu nigdy nie jest za duży. Oczywiście modele powyżej 60-cali nie należą do tanich, ale już prawdziwym niszczycielem domowych budżetów są odbiorniki powyżej 80-cali. Dlatego dotychczas bardziej opłacało się kupić projektor, niż tak duży telewizor, gdyż było to rozwiązanie zdecydowanie tańsze.

Xiaomi uważa jednak inaczej i zaprezentowała dziś najnowszy telewizor Redmi Smart TV MAX. To behemot, który zmieni nasz salon w prawdziwe kino, pod warunkiem rzecz jasna, że się do niego zmieści. Nowy odbiornik ma bowiem przekątną wynoszącą aż 98-cali.

Domowe kino z jakością HDR

Zastosowano tu panel LCD, który pozwolił utrzymać cenę na przyzwoitym poziomie. Ma on rozdzielczość 4K i odświeżanie na poziomie 60 Hz, a pokrycie palety barw NTSC wynosi 85%. Matryca obsługuje również HDR i posiada 192 lokalne strefy przyciemniania, dzięki czemu da się uzyskać głęboką czerń. Zastosowano tu również dziewiątą generację silnika obróbki obrazu oraz 20 technologii podnoszących jego jakość.

Redmi Smart TV MAX

Producent zadbał nie tylko o jakość obrazu, ale również o dźwięk. Generują go cztery głośniki z systemem dekodowania Dolby oraz DTS. Natomiast trzy porty HDMI oraz wyjście S/PDIF, pozwalają podłączyć komputer, konsole do gier lub odtwarzacz Blu-ray, a także zewnętrzny sprzęt audio.

Funkcje sterowania inteligentnym domem

O płynne działanie telewizora dba procesor Amlogic T972, wyposażony w cztery rdzenie Cortec-A55 oraz jednostkę graficzną Mali-G31MP2. Połączono go z 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci użytkowej eMMC. Producent zastosował tu również własny system PatchWall oparty na Android TV. Ma on spore możliwości, umożliwiając przekształcenie odbiornika w huba dla urządzeń inteligentnego domu. Z poziomu telewizora możemy więc sterować oświetleniem, ogrzewaniem, żaluzjami itp.

Redmi Smart TV MAX

Można by sądzić, że tak duży ekran oraz możliwości Redmi Smart TV MAX spowodują, że na telewizor stać będzie nielicznych. I tu czeka nas miła niespodzianka, ponieważ sprzęt kosztuje w przeliczeniu jedynie 2610 euro. Odbiornik będzie miał swą chińską premierę już 9 kwietnia, ale na razie nie wiemy czy pojawi się także poza Chinami.

Źródło

You may also like...