Gwint wreszcie zadebiutował na Androidzie

Użytkownicy smartfonów z Androidem wreszcie doczekali się niezwykle popularnej karcianki Gwint. Tytuł stworzony przez CD Projekt, nawiązuje do Wiedźmina.

Po tym jak Netflix wyprodukował serial Wiedźmin, spowodowało to ponowny wzrost zainteresowania tym znanym bohaterem. CD Projekt postanowił go wykorzystać, wprowadzając na kolejne platformy grę Gwint. Tytuł właśnie zawitał na smartfony z Androidem.

Gwint pierwotnie rozpoczął swój żywot jako minigra dostępna w Wiedźminie 3. Szybko okazało się jednak, że karcianka tak przypadła fanom do gustu, że CD Projekt zdecydował zmienić ją w samodzielną grę. W 2018 roku pojawiła się więc na pecety oraz konsole, a rok później dołączyła do nich również wersja na iOS. Do tej pory tytuł nie był dostępny jedynie na Androida, co niewątpliwie martwiło wielu fanów znanego bohatera. Producent właśnie naprawił ten błąd i udostępnił wersję dla najpopularniejszego z mobilnych systemów operacyjnych.

Gwint

Autem tej produkcji jest funkcja cross-play, a więc możliwość wspólnej zabawy z użytkownikami pecetów oraz smartfonów z iOS. Dodatkowo użytkownicy konta w GOG.com, będą mogli widzieć swój progres oraz zakupy dokonywane z poziomu aplikacji. A jeśli zalogujecie się na konto przed 31 marca, w prezencie od producenta otrzymacie Ultimate Premium Keg.

Jeśli chcielibyście dołączyć do grona fanów Gwinta, to grę pobierzecie z Google Play Store.

Źródło

You may also like...