Aktualizacje iOS 13.4 i iPadOS 13.4 są już dostępne

Firma z Cupertino udostępniła swym użytkownikom dwie nowe aktualizacje systemu operacyjnego. Są to iOS 13.4 oraz iPadOS 13.4, które można już pobierać na posiadane urządzenia.

Po wielu miesiącach beta testów, posiadacze sprzętu z nadgryzionym jabłuszkiem, mogą już pobierać na swe urządzenia koleją aktualizację systemu operacyjnego. Amerykański koncern udostępnił właśnie iOS 13.4, a także iPadOS 13.4 dostarczające użytkownikom paru nowych funkcji.

Jedną z największych zmian wprowadzonych przez iOS 13.4 jest funkcja iCloud Drive. Pierwotnie miała trafić do użytku już wraz z iOS 13, lecz producent zdecydował się przełożyć premierę w celu usunięcia błędów. Jak sama nazwa sugeruje, jest to opcja umożliwiająca przechowywanie plików w internetowej chmurze, z możliwością ich udostępniania innym użytkownikom.

W iOS 13.4 udostępnimy foldery w iCloud Drive

Jej funkcjonowanie jest bardzo podobne do funkcji udostępniania foldera dostępnej w konkurencyjnych usługach takich jak OneDrive. Możemy udostępnić określony folder rodzinie lub współpracownikom i wówczas wybrane osoby będą miały do niego pełny dostęp. Wszelkie zmiany wprowadzone przez nas w folderze, a więc dodanie lub usunięcie treści, będą automatycznie synchronizowały się z urządzeniami korzystających z niego osób.

Kolejną nowością jest funkcja Universal Purchase, o której pisałem wczoraj. Dzięki niej, kupiona przez nas aplikacja na iOS, stanie się dostępna również na macOS. Innymi słowy, nie musimy już dwukrotnie kupować tych samych aplikacji na obie platformy.

CarPlay obsługuje teraz Google Maps

Pojawiło się również dziewięć nowych naklejek w Memojis, a także nowa funkcja w Apple CarPlay. Użytkownicy już od dawna prosili producenta o wsparcie dla zewnętrznych aplikacji i właśnie ją dostali. Nie ma już więc przymusu korzystania z Apple Maps, gdyż można uruchomić np., konkurencyjną nawigację Google Maps. Ponadto informacje o połączeniu pojawiają się teraz na ekranie w desce rozdzielczej.

W iPadOS 13.4 też pojawiło się kilka nowości, a największą z nich jest ekranowy kursor. Ekrany dotykowe nie zawsze są tak dokładne jakbyśmy tego oczekiwali i potrzebujemy bardziej precyzyjnego sterowania zapewnianego przez myszkę lub gładzik. Teraz posiadacze iPadów otrzymali taką opcję, gdyż mogą kontrolować kursor właśnie za dodatkowych akcesoriów.

Za pośrednictwem Bluetooth będzie można podpiąć do iPada lub iPada Pro zewnętrzne akcesoria. Nowa funkcja obsługuje Apple Magic Mouse, Magic Mouse 2, Magic Trackpad oraz Magic Trackpad 2. W przypadku Magic Trackpad 2 możemy też korzystać z gestów wielodotyku. Pozwalają przełączać się pomiędzy aplikacjami, przybliżać obraz itp.

Aktualizacja 13.4 pojawiła się również dla tvOS oraz HomePoda. Natomiast Apple Watch otrzymał aktualizację watchOS 6.2, umożliwiającą dokonywanie zakupów z poziomu aplikacji. Odblokowała ona również funkcję EKG w takich krajach jak Chile, Nowa Zelandia oraz Turcja.

iOS 13.4

Źródło

You may also like...