BMW pierwszą firmą wspierającą nową funkcję Apple

BMW będzie pierwszym producentem samochodów wspierającym nową funkcję Apple o nazwie CarKey. Dzięki niej nasz iPhone może zastąpić kluczyki do auta, umożliwiając m.in., odblokowanie drzwi.

Współczesne samochody coraz częściej obsługują smartfony i nie chodzi tylko o wykorzystanie ich do nawigacji lub słuchania muzyki. Wiele marek posiada własne aplikacje umożliwiające sterowanie niektórymi funkcjami auta. Pozwalają m.in., odblokować drzwi, przewietrzyć lub ogrzać wnętrze, sprawdzić stan paliwa lub zlokalizować pojazd na parkingu.

Takie aplikacje nie są nowością, ale do tej pory były to wyłącznie aplikacje dostarczane przez samych producentów. Apple postanowiło jednak wprowadzić oferowane przez nie funkcje, bezpośrednio do własnego systemu operacyjnego. Kilka tygodni temu producent zaprezentował funkcję CarKey, którą wprowadzić miał w iOS 13.4. Skoro producent udostępnił już nową aktualizację, to teoretycznie można z niej korzystać.

Na razie jednak muszą się do niej dostosować producenci aut. Według serwisu 9to5Mac z bety iOS 14 wynika, że jako pierwsza uczyni to marka BMW. Strona próbowała uzyskać komentarz w tej sprawie, lecz firma nie potwierdza, ani nie zaprzecza doniesieniom. Twierdzi jednak, że wciąż pracuje nad innowacjami w kwestii łatwiejszego dostępu do pojazdu.

Może to więc sugerować, że niemiecki koncern faktycznie pracuje nad wykorzystaniem nowej funkcji Apple CarKey. Pytanie tylko kiedy posiadacze aut tej marki będą mogli z niej skorzystać.

CarKey

Źródło

You may also like...